Čištění matrací v Praze

Pravidelné čištění matrací zajišťuje účinné odstranění alergenů a škodlivých mikroorganismů a důkladné odstranění nečistot. Přispívá k pohodlí a má příznivý vliv na zdraví. 

Odolných skvrn a nepříjemných pachů se zbavíte pouze pomocí profesionálního čištění speciálními prostředky.

Pravidelné čištění matrace vám pomůže probouzet se každé ráno veselí a plní energie. 

Naše úklidová firma poskytuje službu čištění doma. Pracujeme v Praze a okolí.

Kolik stojí čištění matrace přímo doma?

Cena čištění matrace bude menší při objednání úklidu domácnosti. Pro každou objednávku se cena vypočítává individuálně na základě základní sazby uvedené v tabulce níže:

ObjektCena
Matrace 90×200 cm 650 Kč
Matrace 120×200 cm 800 Kč
Matrace 180×200 cm 900 Kč
 

Cena se odvíjí od druhu a stupně znečištění matrace, počtu a typu použitých prostředků, množství práce a metody čištění atd. 

Minimální objednávka na čištění je 1500 Kč

Pokud cena vaší objednávky nespadá do tohoto rozmezí, můžeme vám nabídnout další služby. Například čištění záclon, čalouněného nábytku, polštářů, generální úklid bytů apod.

Proč by se měla matrace čistit alespoň jednou ročně?

Za prvé, pravidelné čištění matrace je pohodlný způsob, jak udržet výrobek stále čistý, což je důležité zejména v případě, když v domě žijí malé děti. 

Za druhé, během používání se ve výrobku hromadí prach a choroboplodné zárodky. Bohužel tenká vrstva prostěradla před nimi naše tělo neochrání.

Jejich vnitřní výplň je cílem pro roztoče, houby a plísně. Proto se často stává (zejména při nesprávné údržbě), že výrobek je cítit zatuchlým zápachem.

Pravidelné mytí matrace také pomáhá odstraňovat nepříjemné pachy a skvrny od moči, což je pro dětské lůžko velmi důležité. Čištění navíc pomáhá prodloužit dobu použitelnosti výrobku.

Jaká je výhoda profesionálního čištění?

Majitelé často odmítají odbornou pomoc, aby ušetřili peníze, a snaží se odstranit skvrny a zápach vlastními silami. Matrace však nelze čistit jakýmikoliv čistícími prostředky.

Zaprvé mohou narušit strukturu materiálu. Za druhé, domácí přípravky nemohou zaručit kvalitní výsledky. Za třetí, zbytky čisticích prostředků se obtížně odstraňují vlastními silami a vdechováním se dostávají do plic.

Většina přípravků na čištění matrací na pultech obchodů je testována povrchně. Pouze 10-15% celého sortimentu může získat úřední certifikát potvrzující jeho bezpečné použití.

Nákupem běžné domácí chemikálie jen plýtváte penězi. K řádnému vyčištění, odstranění plísní a bakterií, které žijí hluboko uvnitř výplně, nelze použít žádné domácí prostředky. Tento úkol lze vyřešit čištěním matrací, které si můžete objednat u naší úklidové firmy.

Čištění matrací v Praze

Výhody úklidu přímo u vás

 1. Díky této službě není nutné převážet objemnější matraci do provozovny úklidové firmy. Nemusíte hledat vhodnou dopravu a platit za to poplatek. 
 1. Čištění matrace probíhá přímo u vás doma. Časová náročnost procesu je minimální, protože položka nebude muset čekat, až na ni přijde řada. Proces budete mít plně pod kontrolou, protože paní na úklid budou pracovat ve vaší přítomnosti.
 1. Profesionální čištění se provádí pomocí vysoce účinných čisticích prostředků. Před použitím jakéhokoliv přípravku provedou pracovníci úklidové služby test, aby zjistili citlivost materiálu čalounění na zvolený přípravek.
 1. Jednou z výhod čištění na místě je, že matrace lze použít již po několika hodinách. Použití speciálního zařízení umožňuje rychlé vyschnutí materiálu.
 1. Profesionální čištění se zaměřuje na odstranění a hloubkovém čištění nečistot. Pomáhá likvidovat patogenní mikroflóru, která se při užívání výrobku tvoří uvnitř výplně.

Jak probíhá čištění výrobků doma?

 1. Na začátek je třeba ověřit vlastnosti objektu. Uklízečka se vždy podívá na etikety, aby zjistila složení čalounění a výplně. Pro kvalitní čištění je třeba objasnit původ, typ a staří znečištění, protože každý typ skvrn je třeba ošetřit jinak.
 1. Před čištěním je také důležité znát stáří objektu, protože čištění příliš starého materiálu se nemusí vyplatit. Kvalita práce do značné míry závisí na zkušenostech se samočištěním a použitých prostředcích. Pokud jste se již pokoušeli odstranit skvrny domácím čisticím prostředkem, profesionální uklízeč na nich bude muset pracovat déle. 
 1. Po prozkoumání materiálu pracovník přistoupí přímo k čištění matrace. Proces začíná výběrem přípravků na odstraňování skvrn. Před jejich použitím se odstraní prach vysavačem. 
 1. Skvrny se odstraňují pomocí ekologických produktů a profesionálního vybavení. Ekochemikálie nejsou zdraví škodlivé a nezpůsobují alergické reakce. Jsou bezpečné pro malé děti, dospělé i zvířata.
 1. V závislosti na povaze výrobku se používá suché nebo mokré čištění. Suché čištění se provádí pomocí speciálního prášku, zatímco při mokrém čištění se používá další zařízení (obvykle výkonný extraktor).
 1. Po dokončení chemického čištění, následuje odstraňování zbytků čistících prostředků a oplachování (oplach nebo neutralizace). Používá se výkonný extraktor. To umožňuje odstranit chemikálie a zbytky nečistot z nitra výplňové vrstvy, čímž je zajištěno důkladné a dokonalé vyčištění.
 2. Vrchní část výrobku se obvykle opláchne mycím přípravkem nebo neutralizátorem, aby se chemická látka z povrchu natrvalo odstranila. Posledním krokem chemického čištění matrace je sušení. To lze provést pomocí speciálního vybavení nebo přirozenou cestou (trvá několik hodin).
čištění výrobků doma

Jaké problémy řeší profesionální chemické čištění?

Tento proces vrací čalounění jeho původní barvu a odstraňuje nepříjemné pachy a prach, které do něj pronikly. Pracujeme s různými typy znečištění:

 • zbytky silně zabarvených nápojů (káva, čaj).
 • skvrny od potravin, ovocí, lesních plodů
 • zbytky ovocných a zeleninových šťáv
 • skvrny od make-upu, mastnoty a krve
 • stopy a zápach moči, dětského výkalu
 • skvrny od rzi
 • barvy, inkousty, fixy.

Ve většině případů se skvrny odstraní beze stop. Dokonalý výsledek však můžeme zaručit pouze tehdy, pokud je známo složení a stáří skvrny. 

Každé čištění vlastními prostředky snižuje šanci na úspěšné odstranění nečistot. Proto je pro nás obzvláště důležité vědět, zda jste se pokusili vyčistit matraci sami a hlavně jak.

Chemické čištění matrací přímo doma odstraňuje nejen skvrny, ale také nepříjemný pach moči apod. Toho se dosáhne díky odstranění příčiny. Povrch matrace se navíc ošetřuje vonnými látkami, které vyzařují příjemnou vůni.

Při čištění se rovněž provádí baktericidní ošetření, které je obzvláště užitečné pro přírodní materiály. Tím se zabrání opětovnému rozmnožování bakterií.

Péče o matrace snižuje riziko opětovného znečištění. Tohoto účinku se dosáhne použitím profesionálních prostředků proti nečistotám.

čištění

Suché nebo mokré čištění?

Naši pracovníci jsou vyškoleni v různých metodách čištění. K čištění každého výrobku používáme pouze bezpečné technologie, které nepoškozují vlákna čalounění.

Máme 2 druhy čištění:

 1. Mokré. K odstranění skvrn se používají tekuté látky, které se aplikují na povrch matrace. Jsou velmi pronikavé. K čištění a odstranění přebytečné vlhkosti z výrobku se používá výkonný extraktor.
 1. Suché. Při takové čištění se používají speciální čisticí prášky. Směs se nanese na povrch matrace a jemně se rozetře hadříkem. Prášek dobře působí na skvrny, ničí bakterie a plísně. Chcete-li odstranit zbytky, jednoduše výrobek vysaje.

Chemické čištění matrace lze provádět také pomocí výkonného parního generátoru. Tento typ ošetření navíc zajišťuje hloubkové čištění, tj odstranění plísní, bakterií a roztočů v hlubokých vrstvách.

Naše výhody

Pracujeme v Praze a okolí. Máme zkušené a dobře vyškolené uklízeče. To však není naše jediná výhoda.

 1. Pouze hypoalergenní výrobky. Používáme speciální prací prostředky, které objednáváme z Turecka, Německa a USA. Jsou klinicky testovány, takže jsou zcela bezpečné pro vaše zdraví. Naše čistící prostředky nezpůsobují alergické reakce.
 2. Okamžitě viditelný výsledek. Pokusy o odstranění odolných skvrn z matrace svépomocí jsou v 90 % případů neúspěšné. Na povrchu zůstávají skvrny, ve výplni roztoči a bakterie. V některých případech chemické čištění matrace zcela zničí. Těmto problémům se však můžete vyhnout, pokud využijete našich služeb. Naši uklízeči matraci pořádně vyčistí a vaše matrace bude vypadat jako nová.
 3. Zaručené odstranění zápachu a starých skvrn. Používáme účinné přípravky, které odstraňují všechny druhy nečistot a zápachu. V boji proti těmto problémům pomáhají také speciální zařízení, jako jsou parní generátory, vysavače apod.
 4. Vysoce kvalitní služby. Naše úklidová firma věnuje zvláštní pozornost kvalitě služeb. Pečlivě vybíráme zaměstnance, školíme je a kontrolujeme jejich práci. Pravidelně analyzujeme zpětnou vazbu od zákazníků a pracujeme na chybách.

K našim zákazníkům jsme vždy upřímní. Pokud si tedy nejsme jisti, že dokážeme nečistoty odstranit na 100 %, řekneme vám to hned. Čištění provádíme rychle a lze si jej kdykoliv objednat.

Naše paní na úklid mají vše, co potřebují ke kvalitní práci, od potřebných dovedností a znalostí až po profesionální špičkové vybavení.

Pracujeme po celé Praze a v okolí

Co se týče ceniku?

90×200 cm
120×200 cm
180×200 cm

Průměrné hodnocení našich úklidů 4.89 z 5

Celkem 52 recenzí úklidu
Již podruhé objednávám službu čištění matrací od vaší firmy. Máte špičkové pracovníky, kteří pracují kvalitně a s vlastním vybavením.
5
5
Jana
Dříve jsme vozili matrace do čistírny, ted’ objednáváme službu přímo domů. Je to velmi pohodlný a poměrně rychlý proces.
5
5
Jindřich
Po prvním čištění matrace jsem pochopila, že budu to dělat pravidelně. Matrace jsou po čištění příjemné pro spánek a hezky voní.
5
5
Oksana
V restaurací máme dětský koutek s pohovkami. Svěřujeme čištění matraci vaši firmě, protože jsme přesvědčení o kvalitu používaných čistících prostředků.
5
5
Vítek
Využíváme vašich služeb velmi často, protože chceme udržovat čistotu v našem hotelu. Provádíte všechno velmi kvalitně a bezpečně.
5
5
Radek
Provádíme čištění matrací cca jednou ročně. Vaši pracovníci dělají to pečlivě a rychle. Děkujeme!
5
5
Jelena
Více recenzí

Naše další druhy čištění

Ohodnoťte, jak jsme byli užiteční
-1.33/5
Celkový počet hlasů: 6 | Střední: -1.33/5