Čištění Koberců Praha

Koberec je základním prvkem útulného domova. Během používání se však na jeho povrchu mohou objevit skvrny a nečistoty. Naše služba domácího čištění koberců může pomoci obnovit krásný vzhled vašeho koberce.

Je těžké si představit, kolik úsilí a času vyžaduje péče o koberce. Mnoho lidí lituje provedené práce, protože čištění na vlastní pěst často vede k zachování nečistot a poškození struktury koberce.

Doporučujeme vám na takové problémy zapomenout a využít služeb profesionálních mistrů. Naše úklidový firma poskytuje své služby v Praze a okolí.

Profesionální čištění koberců se provádí u zákazníka doma. Nemusíte již nic nikam vozit. Naši pracovníci přijedou na vaši adresu s potřebným vybavením, čistícími prostředky a vyčistí jakýkoli koberec.

Náš ceník: kolik stojí čištění koberce doma?

Cena každého čištění se vypočítává individuálně. Je třeba vzít v úvahu následující parametry:

 • velikost objektu
 • typ pokrytí
 • materiál 
 • délka vlasů
 • přítomnost skvrn a jejich závažnost.

Cena čištění závisí také na tom, zda jsou prováděny samostatné pokusy o odstranění skvrn a znečištění, a na použitém arzenálu prostředků.

Naše ceny jsou v porovnání s konkurencí příznivější. V tabulce níž si mužete v tomto ujistit sami.

ObjektNaše cena, Kč/m²Ceník konkurentů, Kč/m²
Koberec/kobercové krytí(s generálním úklidem)od 25 Kč60 Kč
Koberec/kobercové krytí(bez generálního úklidu)od 40 Kč60 Kč.

Pro službu čištění doma je stanovena minimální výše objednávky (1500 Kč). Pokud je cena objednané služby nižší než tato částka, naši specialisté vám nabídnou další služby. 

Může se jednat o suché čištění sedaček, záclon, polštářů nebo matrací. 

Během několika hodin můžeme provést generální úklid vašeho bytu, umýt lednici, mikrovlnku a skříně.   

Nezbývá vám nic, než se těšit z dokonalé práce uklízečů naše úklidové firmy. Naši zaměstnanci jsou pečlivě vybíráni, takže jejich kvalifikace a bezúhonnost jsou nezpochybnitelné.

čištění koberců Praha

Proč by se měly koberce pravidelně čistit?

Všechny koberce by se měly čistit nejméně dvakrát ročně. Pokud je v místnosti velký provoz, mělo by se provádět každých 3-5 měsíců.

Čištění koberců řeší několik důležitých problémů:

 • Pomáhá důkladněji odstraňovat prach
 • Umožňuje odstranit roztoče a škodlivé mikroorganismy

Důkladné čištění proto není jen módní záležitostí, ale nutností. Tento postup pomáhá chránit zdraví návštěvníků, obyvatel domu nebo bytu.

Čištění koberců: v čem je výhoda?

Mokré čištění doporučují odborníci z různých důvodů. Tento postup má několik výhod:

 • Perfektní výsledek. Pomocí profesionálních čistících prostředků odstraňují se všechny nečistoty, dokonce i usazený prach a odolné skvrny.
 • Kvalitní dezinfekce. Bakterie, plísně a roztoči jsou těmito činidly zcela zničeny.
 • Šetření času. Během několika hodin vám úklidová firma zajistí dokonalou čistotu koberce, zatímco vy se budete věnovat důležitějším věcem.
 • S dopravou nejsou žádné potíže. Některé objekty se lépe čistí na místě – u zákazníka doma nebo v kanceláři. Zejména pokud se jedná o velké předměty, které se obtížně přepravují do kanceláře úklidové firmy.
 • Bezpečnost. Naše uklízeči používají pouze profesionální prostředky, které neškodí obyvatelům domu ani zvířatům. Vybíráme je pečlivě s ohledem na typ podlahy, aby nedošlo k jejímu poškození.

V některých případech je čištění jediným způsobem, jak rychle odstranit skvrny způsobené rozlitými tekutinami nebo zvířaty v domácnosti. Profesionální úklidové služby si můžete také objednat kdykoliv.

Příprava na čištění

Před zahájením čištění provedou naši pracovníci posouzení práce a získají informace o objektu. Je třeba, aby získali informace o typu, povaze znečištění, typu skvrn a informace na štítcích výrobku. 

V některých případech se provádějí mechanické zkoušky vláken, aby se zjistilo, jak látka reaguje na čisticí prostředky. Pokud na koberci není štítek, odborníci odeberou částečky vlákna, aby určili jeho typ.

Aby bylo čištění koberce kvalitní, upřesní pracovník několik detailů:

OtázkaUpřesňující informace
Staří krytíNení vždy moudré čistit starý koberec.
Zkušenosti se samočištěnímPoužívání čistících prostředků, které nejsou určeny pro koberce, může způsobit jejich poškození, konzervaci skvrn. V takovém případě není vždy možné situaci zlepšit.
Staří znečištěníDůležitý je původ a stáří skvrny, protože to vám pomůže vybrat správné čisticí prostředky.
Typ krytí pod kobercemV některých případech, kdy podlahy nejsou odolné proti vlhkosti, nelze čištění provést. Existuje suché čištění koberců, ale pro zákazníka není výhodné, protože je dražší.

Mnoho hospodyněk se raději se skvrnami vypořádájí sami. Když si však uvědomí, že se situace zhoršuje, obrátí se na odborníka. 
Důležité: Pokud se sami pokoušíte odstranit skvrny nebo zápach z krytin, sdělte svému uklízeči, jaké chemické látky jste použili. Tím zabráníte poškození povrchu a zajistíte úspěšné mokré čištění.

čištění koberců

Fáze čištění koberců doma

Po obdržení potřebných informací se pracovníci pustí do práce. V této fázi se vybere čisticí prostředek, který si dokáže poradit s vzniklými nečistotami. V případě potřeby je nutné chránit okolní povrchy.

Před použitím čisticího prostředku se koberec vysaje. Poté se čisticí prostředek rozetře na povrch koberce pomocí profesionálního zařízení.

Mycí prostředek se rozstřikuje pod tlakem. Tím je zajištěn hluboký průnik do struktury vlasu. 

Naše úklidová firma používá kvalitní německé prostředky KIEHL, Chempsec a další, které jsou určeny na to, aby vyhověly požadavkům profesionálního úklidu.

Vysoce kvalitní prostředky jsou vhodné pro čištění různých typů podlahových krytin. Jsou vhodné pro mnoho druhů nečistot, nepoškozují strukturu vlasu a zachovávají barvu potahů.

Odolné skvrny a silné nečistoty mohou vyžadovat použití odstraňovače skvrn. Naše uklízeči dokážou vybrat přípravek podle typu a stáří skvrny. Výrobky, které používáme, jsou z 99% účinné.

Naše pracovníky používají k odstranění nečistot výkonný vysavač. Speciální tryska také zachycuje zbytky použitých při čištění prostředků .

Výkonná vysávací turbína zajišťuje minimální zbytkovou vlhkost v pokrytí. Úplné vysušení trvá obvykle 6-7 hodin při optimální vlhkosti a větrání místnosti. Poslední fází práce je oplachování. 

Konečné sušení lze provést pomocí sušení fénem (dodatečná služba, která se platí zvlášť) nebo přirozeným sušením (je důležité zajistit dobré provětrání místnosti).

Jaké skvrny jsme schopni odstranit?

Odstranujeme 99% skvrn a znečištění z koberců, kobercových krytí a dalších druhu pokrytí.

Profesionální odstraňovače skvrn, parní generátory, extraktory a další zařízení mohou odstranit následující typy nečistot:

 • skvrny od vína, čaje, kávy, kakaa, ovocných/zeleninových šťáv
 • mastné skvrny
 • zbytky zeleniny, ovoce, rostlin a bylinek
 • skvrny od rzi
 • stopy inkoustu, fixů, olejových barev
 • skvrny od make-upu (rtěnka, tónovací krém, pudr atd).

Je důležité si uvědomit, že ne všechny skvrny lze vyčistit. Například skvrny od kurkumy se velmi obtížně odstraňují ze všech typů povrchů, a to i za použití moderních technologií a agresivních přípravků.

Odstranění jiných typů skvrn obvykle nepředstavuje problém. Doporučujeme však, aby se zákazník nepokoušel skvrnu odstranit sám. V tomto případě bude pro pracovníka pravděpodobně obtížnější skvrnu odstranit.

Odstranění zápachu z koberce

Koberce mají schopnost absorbovat pachy, zejména v případě výrobků s vysokým vlasem. Zápach může v koberci přetrvávat i několik let a způsobovat nepříjemné pocity obyvatelům bytu nebo domu.

Neodstraní je však ani speciální absorpční prostředky, ani maskovací prostředky, ani pravidelné větrání nebo dokonce voňavé čisticí prostředky. Zápach může zmizet až po profi čištění.

Používáme kvalitní čistící prostředky, pomocí kterých lze při čištění odstranit zápach zvířecí moči, tabáku, zatuchliny a plísní. Ozonování může pomoci odstranit i zápach po požáru.

Odstranění zápachu z koberce

Profesionální úklid naši firmy

Naše úklidová firma působí na trhu úklidových služeb již řadu let. Specializujeme se na úklid bytů a kanceláří, čištění v Praze a okolí. 

Své zaměstnance odebíráme pečlivě, zvláštní pozornost věnujeme zaškolení. V případě škody na majetku vám bude poskytnuta kompenzace.

Kromě vysoké profesionality a dokonalé kvality služeb zaručujeme našim ctěným zákazníkům tyto výhody:

 • Účinné prostředky. Používáme ekologické prostředky mezinárodních výrobců. Mají dobré čisticí vlastnosti a výborně si poradí se všemi druhy nečistot.
 • Celková bezpečnost pro zdraví. Hypoalergenní mycí prostředky neškodí dospělým, dětem ani zvířatům.
 • Zaručené výsledky. Naši pracovníci si poradí prakticky se všemi druhy nečistot, aniž by poškodili strukturu vláken potahu.
 • Rychlost. Úklidové pracovníky vysíláme na vaši adresu co nejrychleji. Dokonce můžete v noci zanechat požadavek a ráno se u vás objeví pracovník s kompletní sadou prostředků a vybavení.
 • Úspora. Nemusíte ztrácet čas převážením krytu do našeho skladu. Úklid provedeme přímo u vás doma, čímž vám ušetříme čas i peníze.

Pracujeme po celé Praze a v okolí

Co se týče ceníku?

Koberec
Kobercové krytí

Průměrné hodnocení našich úklidů 4.89 z 5

Celkem 52 recenzí úklidu
Mám byznys centrum s kobercovým krytím. Jednou za 3 měsíci dochází k velkému zašpinění o nepříjemnému zápachu místnosti kvůli průchodnosti. Děkuji vaši firmě, že mi s tím pomáhate.
5
5
Matěj
Dříve jsme museli vozit koberce do čistírny mimo domov. Ted rádi využíváme vaši službu profesionálního čištění koberců doma.
5
5
Sasha
Díky vaši službě čištění, začali jsme čistit koberce a nábytek častěji. Zejména děkuji za čisté koberce, vysavačem si to nedaří.
5
5
Anička
Myslela jsem si, že čištění koberců je drahá záležitost jen do okamžiku, když jsem začala využívat vašich služeb. Pochopila jsem, že máte velmi příznivé ceny.
5
5
Natálie
Pokud máte doma zvířátka – čištění je právě pro vás. Pracovníci odstraňují nejen srst, ale také vrácejí kobercům jejich původní vzhled.
5
5
Valerie
Více recenzí

Naše další druhy čištění

Ohodnoťte, jak jsme byli užiteční
-0.33/5
Celkový počet hlasů: 64 | Střední: -0.33/5