Čištění koberců Praha

Koberce jsou nedílnou součástí interiéru mnoha domácností. Útulno a teplo domova netvoří pouze vizuálně, ale hřejí i fyzicky, a proto jsou často jasnou volbou pro ty z nás, kteří rádi chodíme doma na boso. Aby byly koberce stálé krásné a zůstali hygienické, je důležité je pravidelně čistit. Jelikož se jedná o poměrně časově náročnou záležitost, spousta z nás tento typ úklidu odkládá nebo ho neprovádí správně. Doporučujeme vám tedy využít služeb, které poskytuje naše čistírna koberců v Praze.

Existují různé metody čištění a každá z nich má své úskalí. V tomto článku se budeme zabývat těmito metodami a představíme vám naši Úklidová firma v Praze Ohayno, která se zabývá kvalitním a cenově dostupných čištěním koberců v Praze. Přesvědčíme vás, že pouze správnou péčí o váš koberec docílíte jeho maximálního využití a prodloužíte tím dobu jeho životnosti.

Praní koberců Praha

Pravidelné praní koberců napomáhá k udržení jejich dlouhodobé čistoty. Jedná se o poměrně časově i fyzicky náročnou činnost, pro kterou v dnešní době není lehké najít si čas a energii. Naši pracovníci se rádi ujmou této pro spoustu lidí neoblíbené činnosti, aby byl váš koberec jako nový. Použité techniky koberec dokonale vyčistí a zároveň nezpůsobí poškození, kterého by se obyčejný člověk mohl dopustit. 

čistírna koberců praha

Suché čištění

Suché čištění koberců je způsob, který je vhodný pro koberce, které nejsou příliš znečištěny. Jednou z výhod tohoto způsobu je jeho rychlost. Není totiž potřeba dlouhá doba sušení, protože se koberec nemyje velkým množstvím vody. Koberec neztratí svůj tvar ani původní velikost. 

Mokré čištění

Naopak mokré čištění koberce je metoda, při které se čistí pomocí většího množství vody. Je vhodný pro koberce s vysokou úrovní znečištění. Jelikož se do koberce dostane větší množství vody, je tedy potřeba delší doba sušení. Výhodou této metody je na druhou stranu to, že se koberec dokonale vyčistí a zbaví roztočů. Ovšem pozor, tato metoda je nevhodná pro vlněné koberce. 

Čištění vlněných koberců

Vlněné koberce jsou sice oblíbené, ale jsou náročné na údržbu. Jak již bylo řečeno, koberce z vlny by se neměly být čištěny mokrou metodou, protože by mohly ztratit svůj tvar a velikost – stačí si vzpomenout na praní vlněného oblečení, které také vyžaduje speciální postup. V případě jejich vyčištění je velmi důležitý čas, protože pokud se nečistoty a skvrny neodstraní v co nejkratší dobu od znečištění, mohou způsobit jeho trvalé poškození. Pro čištění vlněných koberců se proto doporučuje využít profesionální čištění koberců a jejich speciální metody. Pouze díky této speciální péči se může předejít poškození vlny. 

Čištění koberců Praha

Čištění koberců ceník 2023

Cena čištění se může lišit v závislosti na:

  • velikosti koberce;
  • materiálu;
  • stupni znečištění;
  • zvolené metodě čištění.

Při výběru služby čištění je důležité se nechat vést nejen cenou, ale také kvalitou a profesionalitou poskytovatele služby. Proto vám naše společnost nabízí nejen ty nejkvalitnější služby, které zajistí vašemu koberci tu nejlepší péči, ale také odpovídající ceny. Víme, že v dnešní době není snadné najít služby, které by svou kvalitou odpovídaly ceně. Myslíme proto na aktuální finanční situaci českých domácností a nabízíme vám férové ceny, které jsou na trhu úklidových pražských služeb bezkonkurenční.

Jak již bylo řečeno, pouze svědomitým přístupem ke kobercovým povrchům docílíte jeho čistoty, která je klíčová pro naše zdraví a pohodlí. Pro zajištění kvalitního provedení je vhodné využít našich profesionálních služeb. Naši pracovníci disponují nejen kvalitními a ekologickými čistícími prostředky, ale také zkušenostmi, jak nejlépe postupovat při čištění koberců různých druhů a tvarů. Ať už máte doma jakýkoli koberec, s námi bude v dobrých rukách.

Působíme v Praze a okolí

Ohodnoťte, jak jsme byli užiteční
0/5
Celkový počet hlasů: 0 | Střední: 0/5